Sinem Babacan

 

Çocukluğundan beri moda tasarımına ilgisi olan Sinem Babacan, o yıllarda barbie bebekleri üzerinde tasarladığı kıyafetler ile zamanın  ünlü modacılarına ilham kaynağı oldu.

Erken yaşta moda dünyasına atılan Sinem Babacan’ın en büyük hayali   Amerika moda okumaktı, sadece bu sebeple Türkiye’de modaya dair hangi hazırlık kursu varsa gitti. Ancak ailesinin ısrarını kıramadığı için Amerika gerçeği, Amerika’nın ileri gelen okulundan “Pazarlama İletişimi ve Reklamcılık” mezuniyeti oldu. Çocukluk yıllarında olduğu gibi üniversite yıllarında da tasarımlarını çizerken hep insan psikolojisinden ve ruhundan ilham alan Sinem Babacan, bu sebeple üniversitede psikoloji dersleri de alarak, Psikoloji minor’ı yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra 20 yıldan fazla bir süreyi iş dünyasının kalbinde geçirdi ve üst düzey yönetici olarak çalıştığı pozisyonlarda başarılı projelere imza attı.

Ve sonunda; çocukluktan beri peşini bırakmayan moda tutkusu ağır bastığı için kendi adını taşıyan markasını kurdu. 


“Hayalini kurduğum okuldan mezun olarak bu işi yapsaydım eğer muhtemelen bu kadar farklı ve kendine özgün tasarımlara imza atamayacaktım çünkü açıkçası ben tasarımlarımda yaşanmışlığın yanı sıra yaşanamamışlığı da yaşıyorum ve yaşatıyorum” – Sinem Babacan

 

Sinem Babacan Markası

Sinem Babacan markası 2018 yılında kadınlara konfor ile stili, özgürlük ile özgüveni bütünleştirmek adına yaratılmış bir marka olarak hayata geçmiştir. Sinem Babacan tasarımları, sezonluk kalıplaşmış stil önerilerinden ziyade, kendi stil kodlarını arayan, farkındalık yaratabilen, içindeki birbirinden farklı kadınların her birine yaşam hakkı tanıyan özgür ruhlu kadınlar için tasarlanmıştır. Sezonluk veya senelik moda alımlarından bağımsız, kadının içinde ki kadını hisseden, yaşayan, onların içinde ki özgürlüğü yaşatmayı tercih eden tasarımlarla ön plana çıkan Sinem Babacan markası tasarımlarında, kadınların ruhlarından ziyade onların içinde barındırdığı farklı kadınlardan da ilham alıyor. 
“I’m every woman, it’s ALL in me” cümlesinden yola çıkan Sinem Babacan markası, kadınların içinde yaşattıkları kadınları özgür bırakarak onlara “ABSOLUTELY YOU” sloganı ile sesleniyor.